Strona główna
Warsztaty ozdób świątecznych
8 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach świątecznych prowadzonych przez animatorki z Gminnego Ośrodka Kultury w Zbuczynie. Podczas tych warsztatów dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały piękne lampiony świąteczne, które z pewnością umilą każdy zimowy wieczór.
UROCZYSTE PODSUMOWANIE PROJEKTU "6 spotkań autorskich na 6 z !"
Szóstego grudnia 2022 roku, oficjalnie zakończyliśmy realizację projektu pt. "6 spotkań autorskich na 6 z !" - cykl spotkań z wybitnymi postaciami ze świata literatury polskiej, który został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu PROMOCJA CZYTELNICTWA 2022.
Wizyta Świętego Mikołaja w naszej szkole
Święty Mikołaj co roku obdarowuje je wspaniałymi prezentami. Wszystkie grzeczne dzieci dostają mnóstwo prezentów, a te, które źle się sprawowały, mogą liczyć jedynie na rózgi, co ma ich przestrzec przed dalszym niewłaściwym zachowaniem. Na szczęście, w naszej szkole wszyscy uczniowie zasłużyli na prezenty, co potwierdził przybyły 6 grudnia św. Mikołaj, przynosząc ze sobą wypchany po brzegi worek z prezentami. Od samego rana po korytarzach szkolnych kręcili się uczniowie ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Na ten dzień czekali wszyscy, jednak najwięcej emocji i radości niecodzienny gość wzbudził u dzieci z przedszkola oraz u najmłodszych uczniów klas I – III. Dzieci zachwycone wizytą gościa śpiewały dla niego piosenki. Po krótkiej rozmowie, nadeszła długo oczekiwana chwila – rozdawanie prezentów. Wszystkie dzieci otrzymały upominki. Była to również niezwykła okazja do
Profilaktyka oczami młodych ludzi
2 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w programie profilaktycznym na scenie GOK
w Zbuczynie. Był to Przegląd Małych Form Teatralnych
pt."Profilaktyka oczami młodych ludzi - SCENA XD"
zorganizowany przez Gminę Zbuczyn.
BohaterON w naszej szkole
Listopad to miesiąc z projektem edukacyjny "BohaterON w Twojej Szkole". Uczniowie naszej szkoły wraz z dziećmi z przedszkola upamiętnili uczestników Powstania Warszawskiego. Brali udział w zajęciach multimedialnych, różnorodnych warsztatach promujących patriotyczną postawę oraz tworzyli tematyczne prace plastyczne. Zapoznali się z najważniejszymi wydarzeniami z tamtego okresu. W końcowym etapie projektu przez wszystkich uczestników został utworzony wspólny plakat ku czci Powstańcom Warszawskim. Wszelkie podejmowane działania były dostosowane tematycznie do danej grup wiekowej co pozwoliło w łatwy sposób przybliżyć naszą historię młodemu pokoleniu. Za pośrednictwem strony www.dumnizpowstancow.pl uczniowie szkoły dokonali wpisów wyrażających wdzięczność bohaterom, którzy walczyli o wolną Polskę.
Spotkanie Młodzieżowej Rady Gminy w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie
Nasza młodzież wspólnie ze swoimi rówieśnikami z Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Łosice zdobywała cenne doświadczenia w zakresie działalności społecznej. Radni wraz z opiekunami uczestniczyli w kolejnym wyjeździe do stolicy. Tym razem uczniowie odwiedzili Urząd Marszałkowski. Podczas wizyty obecni byli także przedstawiciele naszej gminy – Wójt Hubert Pasiak oraz Skarbnik Wojciech Kubak. Młodzież spotkała się z Janiną Ewą Orzełowską, Członkinią Zarządu Województwa Mazowieckiego oraz pracownikami urzędu zajmującymi się tematyką rad młodzieżowych, organizacjami pozarządowymi, promocją oraz informacją prasową.
Spotkanie z Anną Czerwińską-Rydel
Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską – Rydel
Anna Czerwińska – Rydel – muzyk, pedagog, autorka książek dla dzieci i młodzieżyo tematyce muzycznej, historycznej, społecznej i biograficznej.
Mówi o sobie:
„Lubię poranny śpiew ptaków, wiatr od morza i cynamonową szarlotkę. Kocham dzieci, tajemnicze ogrody i słońce we włosach. A bajki jak gwiazdki z nieba, przychodzą do mnie nocą!
Narodowe Święto Niepodległości
Odzyskanie wolności przez Polskę to jedna z najważniejszych dat w historii naszego narodu. 104 rocznicę tego wydarzenia świętowaliśmy w naszej szkolnej społeczności. Przedszkolaki oraz starsi i młodsi uczniowie z pomocą nauczycieli przygotowali uroczystą akademię. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Potem dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki oraz taniec patriotyczny z biało-czerwonymi szarfami. Uroczystość zakończyła się wspólnym śpiewaniem popularnych piosenek związanych z historią naszego kraju.
Warsztaty Młodzieżowej Rady Gminy Zbuczyn w Warszawie
Młodzieżowy wyjazd do stolicy okazał się bardzo owocny. Uczniowie utrwalili swoją wiedzę o kompetencjach i zadaniach, które będą wypełniali, jako radni w czasie trwania kadencji. Dowiedzieli się także, czym jest inicjatywa uchwałodawcza. Była to również doskonała okazja do integracji z rówieśnikami z Młodzieżowej Rady Gminy Wiśniew i Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Łosice. Młodzi społecznicy nawiązywali nowe znajomości, wymieniali się pomysłami oraz rozmawiali o sprawach ważnych dla lokalnych społeczności.
Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zbuczynie
Mieszkańcy naszej gminy wspólnie świętowali 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się poranną Mszą Św.
w Kościele parafialnym pw. Św. Stanisława w Zbuczynie.
Później nastąpiło złożenie wieńców pod pomnikiem Poległych Obrońców Ojczyzny.
LEKCJA PATRIOTYZMU
Narodowe Święto Niepodległości to ważne święto, które obchodzimy na pamiątkę
odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów.
To dobra okazja, by porozmawiać o tym, czym są symbole narodowe, patriotyzm oraz niepodległość.
Co to oznacza, że żyjemy w niepodległym państwie? Uczniowie klas I-III spotkali się
SZKOŁA DO HYMNU
W czwartek 10 listopada nasza szkoła uczestniczyła w kolejnej edycji akcji
Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.
Podobnie jak w ubiegłych latach wspólne odśpiewaliśmy hymn narodowy
o symbolicznej godzinie 11:11. W ten sposób nasza społeczność szkolna włączyła się
w świętowanie 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Śniadanie daje moc!
8 listopada uczniowie klas I - III wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej
„Śniadanie daje moc!” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.
Dzieci przygotowały najważniejszy posiłek dnia - śniadanie.
Dzięki niemu mają siłę i energię do nauki oraz lepiej koncentrują się podczas lekcji.
Spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem.
24 listopada 2022 r./czwartek/ godz. 18.00
sala widowiskowa GOK Zbuczyn„MISTRZOWIE POLSKIEJ FANTASTYKI”
W ROLI MISTRZA ANDRZEJ PILIPIUK
ZAPRASZAMY mieszkańców gminy Zbuczyn na spotkanie autorskie z popularnym pisarzem literatury fantastycznej, wielokrotnie nominowanym do najważniejszej nagrody w tym środowisku, nagrody im. Janusza Zajdla, którą otrzymał w roku 2002 za opowiadanie "Kuzynki". Autorem ponad 80 książek.
SZKOŁA PAMIĘTA
Szkoła Pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.
Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
Poczuj chemię do fizyki
24 października naszą szkołę odwiedziła grupa „Zaelektryzowani” z pokazem pod tytułem:
„Poczuj chemię do fizyki”. Celem pokazu było przybliżenie uczniom tajników fizyki
w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla tych najmłodszych i najstarszych uczniów szkoły.
Goście zaprezentowali widowiskowe eksperymenty i doświadczenia. Największym zainteresowaniem
DEN
21 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.
Z okazji tego święta uczniowie przygotowali przedstawienie, w którym zaprezentowali
żartobliwe scenki ukazujące trudy codziennej pracy pedagogów.
Nie zabrakło życzeń i podziękowań za codzienną pracę, troskę i poświęcenie.
Wycieczka do Torunia w ramach programu "Poznaj Polskę"
Wycieczka do Torunia w ramach programu "Poznaj Polskę"
Dzień 3
Ostatniego dnia bardzo wcześnie wstaliśmy, spakowaliśmy bagaże i udaliśmy się na śniadanko. Posiłek podniósł morale w znacznym stopniu, a obietnica czasu wolnego na zakupy wprawiła wszystkich w błogi nastrój. Po wykwaterowaniu udaliśmy się do Domu Legend, gdzie mogliśmy przenieść się tam w świat magicznych opowieści o mieście i jego historii. Odwiedziliśmy też Muzeum Piernika, gdzie dzieci zapoznały się z historią toruńskich pierników i obejrzały narzędzia potrzebne do ich wypieku. Po obiedzie byliśmy w Planetarium, aby wziąć udział w pokazie astronomicznym. Po bardzo ciekawym seansie dzieci udały się na Stary Rynek – było zdjęcie przy pomniku Mikołaja Kopernika oraz zakup pierników i pamiątek. Czas szybko płynął..... i już była pora wracać do domu. Zapamiętamy te wspólnie spędzone chwile na długo, a Toruń na pewno jeszcze
Wycieczka do Torunia w ramach programu "Poznaj Polskę"
Wycieczka do Torunia w ramach programu "Poznaj Polskę"
Dzień 2
Dzień rozpoczęliśmy od zjedzenia śniadania w Bistro Katarzynka, następnie udaliśmy się do Domu Mikołaja Kopernika. Zwiedzając to miejsce odkrywaliśmy historię astronomii od czasów najdawniejszych po współczesność. Ponadto poznaliśmy historię Torunia z czasów wielkiego astronoma i jego rodziny oraz jego dokonania. Zwiedzaliśmy również Muzeum Podróżników im. T. Halika. Na wystawie podziwialiśmy pamiątki, eksponaty zgromadzone przez polskich podróżników po fascynujących zakątkach świata. Po tylu atrakcjach przyszedł czas na posiłek, który pokrzepił wszystkich do dalszego zwiedzania. Następnie udaliśmy się na spacer po Starówce Miasta, podczas którego przewodnik opowiadał ciekawe legendy i opowieści dotyczące spotkanych zabytków. Wąskimi uliczkami przeszliśmy pod Krzywą Wieżę z którą związana jest legenda o zakochanym zakonniku
Wycieczka do Torunia w ramach programu "Poznaj Polskę"
Wycieczka do Torunia w ramach programu "Poznaj Polskę"
Dzień 1
17 października 2022 uczniowie klas I-III wzięli udział w trzydniowej wycieczce do Torunia.
Pierwszym etapem naszej wycieczki był Biskupin. Uczniowie mogli poznać historię osady w Biskupinie oraz dawne życie mieszkańców grodu, którzy trudnili się głównie uprawą roli, hodowlą zwierząt i rzemiosłem – tkactwem, garncarstwem, odlewami z brązu i żelaza. Muzeum Archeologiczne zrobiło na nas duże wrażenie. Po zwiedzaniu przyszedł czas na pyszny obiad, a potem dalsza podróż w kierunku Torunia. Przygodę w mieście Kopernika rozpoczęliśmy od odwiedzenia Żywego Muzeum Piernika. Uczestniczyliśmy w warsztatach, w trakcie których zostaliśmy uczniami mistrza piekarskiego i poznaliśmy historię pieczenia pierników. Każdy z nas mógł własnoręcznie ozdobić pierniki, które potem ze smakiem zjadaliśmy. Ostatni punkt naszego dnia to zakwaterowani
Logowanie
Godziny dzwonków
Środa 21.05.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych